Samsung S34A654UBN 34" ViewFinity UWQHD Curved LCD Monitor LED 3440x1440 HDI- DP
Shipping calculated at checkout.
In stock: 8
Description
Display
  • Model Number: S34A654UBN
  • Screen Size (Class): 34
  • Screen Size (Inch): 34"
  • Display Type: VA
  • Flat/Curved: Curved
  • Curvature: 1000R
  • Resolution: UWQHD (3,440 x 1,440)
  • Aspect Ratio: 21:9
  • Brightness: 350 nit
  • Brightness (Typical): 350 cd/㎡
  • Brightness (Min): 250 cd/㎡
  • Static Contrast Ratio : 4000:1(Typ)
  • Contrast Ratio (Dynamic): Mega ∞ DCR
  • Viewing Angle (Horizontal/Vertical): 178°/178°
  • HDR: HDR10
  • Response Time: 5ms (GTG)
  • Active Display Size (H x V): 797.22 (H) * 333.72 (V)
  • Color Support: Max 1.07B
  • Refresh Rate (Hz): 100Hz
Features
  • Easy Setting Box: Yes
  • HAS(Height Adjustable Stand): 120.0mm(±5.0mm)
  • Wall Mountable: Yes
  • Wall-Mount (Size mm): 100 x 100
  • Windows Compatible: Windows 10
  • Windows Certification: Windows10
  • Picture-In-Picture: Yes
  • Eco Saving Plus: Yes
  • Eye Saver Mode: Yes
  • Flicker Free: Yes
  • Image Size: Yes
  • Off Timer Plus: Yes
  • AMD FreeSync: Yes
  • Picture by Picture (PBP): Yes
  • Refresh Rate: Max 100Hz
  • Picture-By-Picture: Yes
  • Other: Adaptive Picture, Auto Source Switch, Eco Light Sensor
Power
  • Type (Internal/External): Internal Power
  • Power Supply Type: AC 100~240V
Dimensions (W x H x D)
  • Product Dimensions With Stand: 31.8" x 21.8" x 9.2"
  • Product Dimensions Without Stand: 31.8" x 14.5" x 5.0"
  • Shipping Dimensions: 35.2" x 8.5" x 18.5"
Weight (lb.)
  • Product Weight With Stand: 16.8 lbs
  • Product Weight Without Stand: 11.2 lbs
  • Shipping Weight: 20.7 lbs
Weight
  • 11.2 lbs: Product Weight Without Stand
Accessories
  • Power Cable Length: 1.5 m
  • HDMI Cable: Yes
  • Power Cable: Yes, (1.5 m)
  • Display Port Cable: Yes
Inputs
  • HDMI: 1EA
  • Display Port: 1EA
  • Headphones: Yes
  • USB Hub: 3
  • USB-C: 1
  • Display Port Version: 1.2
  • HDMI Version: 2.0
Design
  • Color: BLACK
  • Tilt: -2.0˚(±2.0˚) ~ 25.0˚(±2.0˚)
  • Swivel: -30.0˚(±2.0˚) ~ 30.0˚(±2.0˚)
  • Stand Type: HAS